°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 21.04.2019

Fot. Z. Popielecka

W wielkanocnym wydaniu Ogrodowego Zawrotu Głowy m.in. o ozdobach na święta w domu i przed domem, o wiosennych zakupach, jakie Lubuszanie robią w szkółkach roślin oraz wizyta w ogrodzie Beaty Patrycji Klary.

Domy Lubuszan wypiękniały na święta, coraz ciekawiej jest także w przydomowych ogródkach. Dziś sprawdzamy jakich roślin nie może zabraknąć wśród świątecznych ozdób? Materiał Zofii Popieleckiej z ogrodnictwa pod Zieloną Górą:

Izabela Patek odwiedziła po raz kolejny ogród Beaty Patrycji Klary w Ciecierzycach pod Gorzowem. Tym razem obie panie zachęcają do przygotowania herbatek z roślin kwitnących w naszych ogrodach. Dowiemy się także w jaki sposób wykorzystać w kuchni czosnek niedźwiedzi, mlecz pospolity i szczaw. 

Druga połowa kwietnia to czas na porządne zakupy roślin. Lubuszanie kupują teraz m.in. drzewka owocowe i kwitnące krzewy. Mieszkańcy regionu uzupełniają nasadzenia i szukają czegoś, co wpadnie im w oko i będzie dobrze zgrywało się z dotychczasowymi kompozycjami:

Za tydzień wybierzmy się m.in. do zielonogórskiego ogrodu botanicznego. Porozmawiamy także o bylinach i krzewach.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.