°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 20.10.2019

Fot. Sylwia Misiak
 

Dziś w programie ogrodowym – jesień. Jesienne tematy, związane m.in. z nasadzeniami prowadzonymi w tym okresie. Odwiedzimy szkółki roślin w regionie – w Zielonej Górze – Starym Kisielinie i pod Nową Solą. Będzie też ciekawy materiał z Żagania. 

Zaczynamy od Żagania, bo to świeżutkie wydarzenie, które miało miejsce wczoraj.

Było to wielkie oczyszczanie części górnej Parku Książęcego w Żaganiu. Miłośnicy Żagania z trzech województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego, dolnośląskiego, mieszkańcy, urzędnicy, przyrodnicy,  dendrolodzy, arboryści, architekci krajobrazu – wszyscy oni cały dzień spędzili na pracach porządkowych w zaniedbanej części parku. A na koniec podsumowali projekt i wysłuchali wykładu o żagańskich ogrodnikach. 

Towarzyszyła im z mikrofonem Renata Wcisło:

 

Marek Turowski dopytuje o jesienne prace w ogrodzie Agnieszkę Krajewską z Centrum Ogrodniczego „Zielony Zakątek” w Nowej Soli. Co zrobić by o właśnie teraz w ogrodzie było kolorowo?

 

Odwiedzamy szkółkę CIS w Starym Kisielinie. Oprowadziła mnie po niej właścicielka Alicja Malinowska-Kowal. Rozmawiałyśmy m.in. o iglakach i innych roślinach niż tuje sprawdzających się jako żywopłoty – to chociażby aucuba i laurowiśnia:

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku