°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 2.06.2019

Fot. Pixabay
 

Wiosenne przycinki, sezon kwitnących azalii, wizyta w pełnym kwiatów ogrodzie w Starym Dworze - to tematy dzisiejszego, czerwcowego już programu. 

Które krzewy możemy już przycinać, jak może wyglądać ogrodowy eko-trawnik? Zapraszam do wysłuchania rozmowy z Beatą Tokarz z BEA Studio Zieleni:

Okres pełnego kwitnienia azalii mamy już za sobą, jest jeszcze kilka odmian, które kwitną w czerwcu. Dziś więcej o roślinach wrzosowatych, popularnie zwanych rododendronami, do których zaliczamy również azalie, opowiada Marcin Barabasz, ogrodnik pełniący obowiązki kierownika Szkółki Krzewów Ozdobnych „Pudełek”. Spotkała się z nim Renata Wcisło:

Na koniec odwiedzamy ogród pani Krystyny Jednorowicz, która mieszka w Starym Dworze. Pani Krystyna podzieliła swoją działkę ogrodniczą na kilka części – jest tutaj między innymi ogród wiejski i różany japoński. Krystyna Jednorowicz oprowadziła po ogrodzie Izabelę Patek.

Ogród pani Krystyny już niedługo odwiedzimy ponownie.

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku