°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 2.06.2019

Fot. Pixabay

Wiosenne przycinki, sezon kwitnących azalii, wizyta w pełnym kwiatów ogrodzie w Starym Dworze - to tematy dzisiejszego, czerwcowego już programu. 

Które krzewy możemy już przycinać, jak może wyglądać ogrodowy eko-trawnik? Zapraszam do wysłuchania rozmowy z Beatą Tokarz z BEA Studio Zieleni:

Okres pełnego kwitnienia azalii mamy już za sobą, jest jeszcze kilka odmian, które kwitną w czerwcu. Dziś więcej o roślinach wrzosowatych, popularnie zwanych rododendronami, do których zaliczamy również azalie, opowiada Marcin Barabasz, ogrodnik pełniący obowiązki kierownika Szkółki Krzewów Ozdobnych „Pudełek”. Spotkała się z nim Renata Wcisło:

Na koniec odwiedzamy ogród pani Krystyny Jednorowicz, która mieszka w Starym Dworze. Pani Krystyna podzieliła swoją działkę ogrodniczą na kilka części – jest tutaj między innymi ogród wiejski i różany japoński. Krystyna Jednorowicz oprowadziła po ogrodzie Izabelę Patek.

Ogród pani Krystyny już niedługo odwiedzimy ponownie.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.