°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 2.02.2020

Fot. Pixabay
 

Dziś w programie o roślinach, które powinny teraz spać, a już zaczęły kwitnąć. Będzie o cięciach drzew owocowych a także o pomysłach na ekoturystykę w regionie.

 

 

Wraz z Izabelą Patek odwiedzamy ogród Łucji Marczyk – Rajchel. Tym razem przyglądamy się roślinom, które powinny być zimą w stanie spoczynku, a tymczasem kwitną.

Cięcie drzew owocowych to jeden z ważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki przycinkom drzewa mogą rosnąć zdrowo i ładnie się zagęszczać. Przycinanie drzew owocowych jest także ważne dla owocowania. O tym zabiegu nie można zapomnieć, jeśli chcemy mieć obfite i ładne zbiory. Na ten temat z Marianem Pasińskim, prezesem Okręgu PZD w Zielonej Górze rozmawia Marek Turowski.

A teraz o pomysłach w jaki sposób rozwinąć turystykę w regionie biorąc pod uwagę  zasoby naturalne naszego województwa. Zielonogórski przyrodnik Sebastian Pilichowski, zwraca uwagę, że na tym polu jest bardzo dużo do zrobienia i Ziemia Lubuska ma sporo do pokazania:

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku