°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 19.05.2019

Fot. Pixabay

Sprawdzimy co w ogrodach dzieje się w drugiej połowie maja i jakie kwiaty zaczynają kwitnąć. Odwiedzimy na działce Krystynę Caban z Gorzowa a także Ogrody Pokazowe w Iłowej, gdzie trwa Święto Kwitnących Azalii.  Rozpoczynamy Ogrodowy Zawrót Głowy. 

Za nami dwa tygodnie z pozoru nieciekawej wiosennej pogody, ale – jak najbardziej ciekawej dla ogrodników. W końcu pojawiło się trochę tak potrzebnego ziemi i roślinom deszczu. Za nami też Zimni Ogrodnicy i Zimna Zośka. Przysłowia ludowe dotyczące chłodów, sprawdziły się, ale czy faktycznie czas nocnych przymrozków już za nami? To pokażą kolejne dni.

Na początek dziś rozmowa z zielonogórską ogrodniczką Beata Tokarz ze studia zieleni BEA:

 

Krystyna Caban od wielu lat uprawia działkę. Ostatnio skupia się na tym, by jej ogród był bardzo kolorowy i pełen kwiatów. Teraz w maju nie brakuje w nim: konwalii, anemonów, narcyzów, tulipanów. Rosną też róże, które niedługo będą kwitnąć. Pani Krystyna zaprosiła na swoją działkę Izabelę Patek.

 

Jeszcze krótko możemy podziwiać przekwitające już magnolie, za to sezon na rododendrony – w pełni. Jedne z najpiękniejszych zobaczymy w parku w Iłowej, w Parku Mużakowskim i Bad Muskau, a także w Kromlau, a od wczoraj w Iłowej trwa Święto Kwitnących Azalii, w ogrodzie Szkółki Krzewów Ozdobnych „Pudełek”.

Z rozległego ogrodu można korzystać codziennie, bezpłatnie. Wstęp wolny dotyczy również imprez, które odbywają się w ten i przyszły weekend.

O magnoliach i rododendronach opowiedział Renacie Wcisło Marcin Barabasz, ogrodnik pełniący obowiązki kierownika Szkółki Krzewów Ozdobnych „Pudełek”.

Podczas Święta po raz pierwszy odbędą się wybory Miss Azalii.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.