°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 19.01.2020

Fot. Pixabay
 

Dziś programie sprawdzimy jakie kwiaty podarować babci a jakie dziadkowi z okazji zbliżającego się ich święta. Powiemy w jaki sposób dać kolejne życie choinkom - kiedy i gdzie będą działać tzw. eko-patrole. W programie też rozmowa z Marianem Pasińskim, wieloletnim prezesem Polskiego Związku Działkowców w Zielonej Górze. 

Zbliża się Dzień Babci i Dziadka. Agnieszka Jeger – Kaczmarek z kwiaciarni „Oxalis’” radzi jakie kwiaty podarować babci, co wybrać dla dziadka. Rozmowa Izabeli Patek.

Co zrobić z żywym bożonarodzenowym drzewkiem, gdy masowo zaczyna tracić igły? Najlepiej pozbyć się w sposób przyjazny przyrodzie. Pomysłów jest kilka – jeśli to drzewko z korzeniem, może wrócić do gruntu. Można przekazać je także hodowcom… kóz i owiec albo w Zielonej Górze specjalnym eko-patrolom, które działają od wczoraj. Drzewka zostaną przerobione i staną się np. nawozem dla roślin. Choinki w Zielonej Górze będą odbierane jeszcze w dwie kolejne soboty. Specjalne terminy wyznaczono też dla sołectw.

 

Co robić w czasie zimy na działce ogrodowej? Pozornie wydaje się, że nie ma zbyt wiele do roboty. Są jednak zajęcia, które wykonujemy tylko w tym okresie. Jakie? tym w rozmowie Marta Turowskiego z Marianem Pasińskim prezesem okręgu Polskiego Związku Działkowców w Zielonej Górze.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku