°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 17.11.2019

Fot. Pixabay
 

Dziś w programie relacja z akcji Przystanek – Zapylacze w Krzeszycach, rozmowa z Józefem Koncewiczem o pielęgnacji irysów bródkowych, a także odwiedziny w jesiennym ogrodzie Izy Berdowskiej.

Rozpoczynamy od relacji z nasadzeń miododajnych roślin w Krzeszycach. Jest tu realizowany projekt pod nazwą „Przystanek – Zapylacze”, za którym stoi Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych „Lokalna Grupa Działania”. Cel jest taki, by uczulić społeczność lokalną na ginące pszczoły, a im samym dać możliwość zbierania miodu. Zasadzono więc kilkanaście tysięcy miododajnych roślin.

Materiał Zbigniewa Bodnara:

W miejscu nasadzeń powstaje także ścieżka dydaktyczna.

Dziś ponownie odwiedzamy Józefa Koncewicza z Zielonej Góry. 80-latek od lat z pasją oddaje się hodowli irysów bródkowych. Jest jednym z największych znawców tych roślin w Polsce i zdobywcą licznych nagród na krzyżowane przez siebie rośliny. Dziś rozmawiamy o prawidłowej pielęgnacji:

Józef Koncewicz swoją hodowlę prowadzi w podzielonogórskim Droszkowie. Od niedawna część jego kolekcji znajduje się w Ogrodzie Botanicznym.

Odwiedzamy jesienny ogród akwarelistki, Izy Berdowskiej. Pani Iza jest zwolenniczką tego, by nie porządkować całkowicie ogrodu przed zimą, ale pozwolić mu w sposób naturalny dotrwać do tego okresu. Właścicielka ogrodu wykorzystuje też liście, kwiaty czy gałęzie do tworzenia biżuterii. Razem z nią zachęcamy więc państwa do zbierania naturalnych elementów, które mogą posłużyć do zrobienie oryginalnego wisiorka, bransoletki czy pierścionka.

Materiał Izabeli Patek:

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku