°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 16.02.2020

Fot. Pixabay
 

Wiosna w zimowym ogrodzie? Sprawdzimy co przyniósł przydomowym ogrodom i działkom ciepły luty. Powiemy czym jest klimaks i wygląda rozwój środowiska. Będzie też kolejna rozmowa z prezesem Zarządu Okręgu Polskiego Związku Działkowców w Zielonej Górze, który tym razem opowie o swojej własnej działce.

Na początek odwiedzamy ogród Beaty Patrycji Klary w podgorzowskich Ciecierzycach, w którym teraz na początku lutego kwitną przebiśniegi, z ziemi wychodzą szafirki oraz tulipany. Ten nie wiadomo czy zimowy czy wiosenny ogród odwiedziła Izabela Patek.  

Czy w przyrodzie jest i musi być równowaga? Temat rozwija zielonogórski przyrodnik Sebastian Pilichowski:

Na terenie województwa lubuskiego jest prawie 30 tysięcy działek ogrodowych. Każda z nich jest inna. Rosną w nich między innymi drzewa i krzewy owocowe, iglaki, kwiaty, no i oczywiście trawa. Jednak współcześni działkowcy stawiają na wygodę – na swoich działkach głównie zakładają trawniki i sadzą iglaki. Marian Pasiński, prezes Zarządu Okręgu PZD w Zielonej Górze, na swojej działce ma drzewa i krzewy owocowe, warzywnik, a na nim kilkadziesiąt odmian pomidorów oraz trochę trawy. Jakby mu było mało, pracuje także na działce swojej córki. Z prezesem Pasińskim rozmawiał Marek Turowski, także działkowiec.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku