°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 15.12.2019

Fot. Pixabay
 

Grudnik, ruta, musztardowiec, bluszcz i korzeń szczeci i rododendrony – m.in. o tych roślinach posłuchamy w dzisiejszym programie. Zapraszamy do świata ogrodów.

W Ogrodowym Zawrocie Głowy – ponownie odwiedzamy gorzowiankę, Łucję Marczyk – Rajchel, która oprowadzała nas po swoim ogrodzie. Dzisiaj opowiada o grudniku, który jej zdaniem powinien nazywać się… lipcownik. Dlaczego? – o tym w rozmowie z Izabelą Patek.

Czas na odwiedziny w ekologicznym ogrodzie Aleksandry Karłowskiej. Tym razem posłuchamy o takich roślinach, jak: ruta, musztardowiec, bluszcz i korzeń szczeci:

Z okolic Gorzowa przenosimy się w okolice Zielonej Góry. Alicja Malinowska-Kowal specjalizuje się w uprawie roślin wrzosowatych. Rododendrony to duma jej szkółki, którą prowadzi w Starym Kisielinie:

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku