°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 15.09.2019

Fot. S. Misiak
 

Dziś o ciekawym wydarzeniu, które już dziś w Zielonej Górze – wystawie drzewek bonsai i spotkaniach z wybitnymi bonsaistami, rozmowa z utytułowanym hodowcą irysów bródkowych Józefem Koncewiczem a także z winiarzami, którzy prezentują się na zielonogórskim deptaku.

Już dziś w zielonogórskim ogrodzie botanicznym można będzie podziwiać formowane drzewka w doniczkach. Wystawa jest całodniowa, rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do 18.00. A dlaczego warto się na nią wybrać? O tym w rozmowie z przewodnikiem po ogrodzie Sebastianem Pilichowskim:

W programie m.in. pokazy formowania drzewek.

 

Kończy się Winobranie w Zielonej Górze. Dla właścicieli ogrodów była to doskonała okazja, aby odwiedzić stoiska winiarzy na deptaku. Można było tam zaopatrzyć się w sadzonki  i zadać wiele pytań z zakresu uprawy winorośli. Materiał Marty Czechowskiej:

 

Józef Koncewicz uprawianiem irysów bródkowych zajmuje się od wielu lat, chociaż zajął się tym dopiero na emeryturze. Odnosi na tym polu znaczące sukcesy na arenie międzynarodowej. W kilku najbliższych programach będziemy Państwu przybliżać pasję zielonogórzanina i zachęcać do zabawy w krzyżowanie. Józef Koncewicz z racji wieku pomału ogranicza rozmach swojego zajęcia i chętnie wesprze osoby, które chciałyby kontynuować jego prace:

Do pasji Pana Józefa będziemy jeszcze wracać. Już dziś zapraszam do słuchania kolejnego odcinka programu – w niedzielę za tydzień.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku