°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 14.07.2019

Fot. S. Misiak
 

Dziś w programie m.in. o problemie suszy w regionie. Odwiedzimy też letni ogród Beaty Patrycji Klary. Przyjrzymy się roślinom kwitnącym na łąkach. A do tego ciekawy materiał o kaktusach.

Za nami bardzo upalny czerwiec i dużo chłodniejszy, aczkolwiek nadal skąpy w opady lipiec. Jak na takie wahania temperatur i suszę reagują rośliny? Rozmowa z ogrodniczką Beatą Tokarz z Zielonej Góry:

O suszy w gospodarstwach rolnych rozmawiali kilka dni temu z wojewodą przedstawiciele Lubuskiego Forum Rolniczego. W województwie lubuskim jest największy deficyt wody w kraju. Susza wystąpiła na obszarze wszystkich 82 gmin, a w 76 działają już komisje szacujące straty rolników.

Teraz odwiedzimy ogród poetki i recenzentki, Beaty Patrycji Klary latem. Przypatrzymy się lawendom, rudbekiom, nasturcjom i nagietkom oraz roślinom astrowatym a także roślinności kwitnącej o tej porze roku na łąkach. Rozmowa Izabeli Patek:

Ponad 400 tysięcy kaktusów, w tym 650 gatunków liczy kaktusiarnia Zdzisława Kondratowicza w Żaganiu. To jedna z największych kolekcji w kraju. Są tu maleńkie kaktusy i olbrzymie, mające 8 metrów wysokości.

Przydomowa kolekcja jest naprawdę imponująca, a zobaczyć możemy ją bezpłatnie. Otwarta jest od rana do wieczora przez cały tydzień, jednak najlepiej z właścicielem umówić się telefonicznie.  Materiał Renaty Wcisło.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku