°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 14.06.2020

Fot. Pixabay
 

Środek sezonu na truskawki. A także na śluby, wznowione po okresie zakazów związanych z pandemią. Sprawdzimy więc z jakich kwiatów przygotowuje się bukiety ślubne. Porozmawiamy też o roślinach na balkony i tarasy.

Sezon na truskawki trwa w najlepsze. Ceny coraz niższe i chętnych nie brakuje. My zajrzeliśmy na plantację tych owoców pod Żagań, gdzie uprawą od lat zajmują się Anna i Zbigniew Dziochowie. Jak mówią rozmówcy Renaty Wcisło „truskawki się po prostu kocha. Bez miłości uprawy nie ma”. Dziś pierwsza część rozmowy o truskawkach.

Trwa sezon ślubny. Izabela Patek rozmawia z florystką, Agnieszką Jeger Kaczmarek o tym z jakich kwiatów przygotowuje się obecnie bukiety ślubne. Jakie style są obecnie najmodniejsze w przygotowywaniu bukietów i oprawy ślubów?

W czerwcu chętnie spędzamy czas na balkonach i tarasach. Ważne jest zadbanie nie tylko o wygodne miejsce do siedzenia, ale też zaaranżowanie miejsc z wykorzystaniem roślin. Czym obsadzić donice i na co zwrócić uwagę w przypadku nasadzeń? Rozmowa z Beatą Tokarz:

Z kolei na zacienionych balkonach sprawdzą się bluszcze, begonie, fuksje czy niektóre odmiany niecierpków. Z ziół chociażby: pietruszka, bazylia i mięta.  


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku