°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 12.01.2020

Fot. Pixabay
 

Dziś w programie m.in. ciekawostki o klonie strzępiastokorym, porostach i mszakach a także o octach z roślin ogrodowych. Zaprosimy też Państwa do wysłuchania rozmowy o irysach bródkowych.

Na początek odwiedzamy działkę Aleksandry Karłowskiej.  Pani Ola tym razem dzieli się z nami swoją wiedzą na temat octów przygotowanych z roślin rosnących na naszych działkach. Ekologiczny ogród pani Aleksandry odwiedziła Izabela Patek.

Teraz – wraz z Sebastianem Pilichowskim zapraszam na zimowy spacer po zielonogórskim ogrodzie botanicznym. Na początek przyjrzymy się klonowi strzępiastokoremu, a także innym roślinnym organizmom, które dobrze można obserwować właśnie teraz:

W środku zimy, bezśnieżnej i bezmroźnej, ale jednak zimy, przywołujemy wiosnę – w kolejnej rozmowie z utytułowanym hodowcą irysów bródkowych z Zielonej Góry Józefem Koncewiczem. Pan Józef chętnie dzieli się swoją kolekcją. Unikatowe okazy krzyżowanych irysów będzie można w maju i czerwcu oglądać nie tylko na jego prywatnej działce w Droszkowie, ale też w ogrodzie botanicznym. Zostały tu nasadzone w poprzednim sezonie:

Osoby chętne do kontaktu z panem Józefem a także chętne zaprosić nas z mikrofonem do siebie – do ogrodu, na działkę czy taras, mogą pisać do nas na adres ogrody[at]zachod.pl


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku