°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 11.08.2019

Fot. Pixabay
 

Dziś w programie sprawdzamy jakie kwiaty kwitną na przełomie lipca i sierpnia. Będzie rozmowa o roślinach wodnych w ogrodach i wizyta w Barlinku a także materiał o przetworach z ogórków.

Dziś ponownie odwiedzamy podzielonogórski Przytok i imponującą szkółkę roślin. Aleksandrę Miczkę pytałam o kwitnące rośliny środka lata:

Teraz Barlinek, miasto, w którego centrum położone jest jezioro. Rosną w nim rośliny wodne. Izabela Patek rozmawia z botanikiem, Grzegorzem Przybylskim, który radzi co zrobić, by w naszych przydomowych ogrodach cieszyły oczy rośliny w stawach czy oczkach wodnych:

Na co zwracać uwagę podczas przetwarzania ogórków, by w środku zimy zachowały pełnię smaku? Jakich sposobów użyć w kolejnym sezonie podczas sadzenia, by ogórkowe plony były jak największe? I wreszcie – jak je ciekawie przyrządzić?

O tym wszystkim w rozmowie z gorzowską seniorką – panią Janiną Michalską, która ogórkowymi specjałami zajmuje się od przeszło pół wieku. Materiał Anny Przybylak:

W kolejnych dwóch tygodniach programy powtórkowe – przypomnimy Państwu najciekawsze tematy z sierpnia ubiegłego roku – sprawdzimy m.in. ile odmian może mieć kalafior, przyjrzymy się ogrodom w szkle a także sposobom na pozbycie się z ogrodu kreta. Na antenowe wydania zapraszamy w niedzielę tuż po 8:00. 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku