°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 11.08.2019

Fot. Pixabay

Dziś w programie sprawdzamy jakie kwiaty kwitną na przełomie lipca i sierpnia. Będzie rozmowa o roślinach wodnych w ogrodach i wizyta w Barlinku a także materiał o przetworach z ogórków.

Dziś ponownie odwiedzamy podzielonogórski Przytok i imponującą szkółkę roślin. Aleksandrę Miczkę pytałam o kwitnące rośliny środka lata:

Teraz Barlinek, miasto, w którego centrum położone jest jezioro. Rosną w nim rośliny wodne. Izabela Patek rozmawia z botanikiem, Grzegorzem Przybylskim, który radzi co zrobić, by w naszych przydomowych ogrodach cieszyły oczy rośliny w stawach czy oczkach wodnych:

Na co zwracać uwagę podczas przetwarzania ogórków, by w środku zimy zachowały pełnię smaku? Jakich sposobów użyć w kolejnym sezonie podczas sadzenia, by ogórkowe plony były jak największe? I wreszcie – jak je ciekawie przyrządzić?

O tym wszystkim w rozmowie z gorzowską seniorką – panią Janiną Michalską, która ogórkowymi specjałami zajmuje się od przeszło pół wieku. Materiał Anny Przybylak:

W kolejnych dwóch tygodniach programy powtórkowe – przypomnimy Państwu najciekawsze tematy z sierpnia ubiegłego roku – sprawdzimy m.in. ile odmian może mieć kalafior, przyjrzymy się ogrodom w szkle a także sposobom na pozbycie się z ogrodu kreta. Na antenowe wydania zapraszamy w niedzielę tuż po 8:00. 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.