°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 10.11.2019

Fot. Pixabay
 

Co kupujemy jesienią w szkółkach roślin? Jakie rośliny pozostaną zielone przez całą zimę. Jakimi trawami warto się zainteresować? Ciekawe iglaki.  O tym m.in. będzie okazja posłuchać w programie. 

Zaczynamy od rozmowy z Alicją Malinowską-Kowal, którą po raz kolejny w ostatnich tygodniach odwiedzamy w prowadzonej przez nią szkółce roślin CIS w Starym Kisielinie. Tym razem pytamy o trawy, miniaturowe iglaki i jesienne nasadzenia.

Odwiedzamy jesienny ogród Beaty Patrycji Klary w Ciecierzycach. Dowiemy się,  w jaki sposób właścicielka ogrodu przygotowuje go do zimowego snu, a także które rośliny pozostają zielone przez cały rok. Ciecierzycki ogród odwiedziła Izabela Patek.

Na koniec materiał o iglakach – tych popularnych, ale i też mniej znanych i bardzo ciekawych. Z Agnieszką Krajewską z Centrum Ogrodniczego „Zielony Zakątek” w Nowej Soli rozmawia Marek Turowski.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku