°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 10.02.109

Fot. Pixabay

Dziś programie o tym, co możemy siać zimą, przygotowując się do nowego sezonu. Rozmawiamy też o wyzwaniach, z jakimi mierzą się drzewa w mieście. Odwiedzamy gorzowską malarkę Annę Szymanek, która ma rękę do storczyków. 

Zaczynamy od rozmowy z zielonogórską ogrodniczką Beatą Tokarz ze studia zieleni BEA, która tak jak wielu działkowców nie może doczekać się pierwszych promieni wiosennego słońca i czasu, gdy na dobre można będzie ruszyć na ogród. Jak dodaje, namiastkę wiosny można już teraz stworzyć sobie w domu:

 

Dziś przyglądamy się roślinom w mieście, które rosną w pasach drogowych i w innych miejscach, gdzie są narażone na skutki związane z zimowym utrzymaniem dróg. Warto przypomnieć, że niedawno w Zielonej Górze dokonano przeglądu drzew i ich oceny pod względem zagrożeń – w całym mieście. Współautorem raportu o stanie drzew jest zielonogórski przyrodnik i pracownik naukowy Uniwersytetu Zielonogórskiego Sebastian Pilichowski.

Drugiej części rozmowy z Sebastianem Pilichowskim dotyczącej drzewostanu w mieście będzie można wysłuchać w Ogrodowym Zawrocie Głowy za tydzień.

Na koniec programu wizyta w mieszkaniu Anny Szymanek, artystki -malarki, u której oprócz kolekcji obrazów są również okazałe kwiaty. Z artystką rozmawia Izabela Patek.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.