°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 1.09.2019

Fot. Pixabay
 

Dziś w programie m.in. o naparstnicy innych niebezpiecznych dla naszego zdrowia roślinach. Porozmawiamy też ze szkółkarzami o mniej znanych bylinach oraz trendach w nasadzeniach miejskich. A zaczniemy od rozmowy o eko-ogrodach.

Jakie elementy powinien zawierać nasz ogród, byśmy mogli mówić o nim, że jest ogrodem ekologicznym? Temat jest bardzo długi, więc podzieliliśmy go na odcinki. Dziś pierwsza część rozmowy z Beatą Tokarz ze Studia Zieleni BEA z Zielonej Góry:

Po raz kolejny odwiedzamy ogród  akwarelistki, Izabeli Berdowskiej. Tym razem przyjrzymy się roślinom liściastym. opowiemy też o naparstnicy i wawrzynku wilczełyko, które są bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia, a nawet życia, choć naprawdę pięknie wyglądają w ogrodzie. Będzie też mowa o przydomowej szklarni.

Materiał Izabeli Patek:

W trzeciej części programu rozmowa z Aleksandrą Miczką o bylinach. Pytamy o kwiaty, którymi warto się zainteresować, bo są mniej znane, a piękne i trwałe:


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku