°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 1.03.2020

Fot. Pixabay
 

Główny temat dzisiejszego programu to zmiany klimatu i sytuacja z nimi związana w ogrodach. Nasi eksperci powiedzą o tegorocznych pogodowych anomaliach, które powodują, że wiele roślin, które powinny zakwitnąć późną wiosną, kwitnie już teraz. Będzie też o tym, jakie prace można w ogrodzie wykonać na początku marca. Na koniec odwiedzimy ogród muzealny przy Muzeum imienia Jana Dekerta w Gorzowie.

 

Ciepła zima powoduje, że wiele roślin już się obudziło. Można też wykonywać pierwsze wiosenne prace w ogrodzie. Beata Tokarz z zielonogórskiego studia zieleni BEA:

 

Wracamy do tematu zmiany klimatu i pogody i tego jak wpływają one na to, co się dzieje w naszych ogrodach. Tym razem spojrzenie Marcina Barabasza ze Szkółki Krzewów Ozdobnych w Iłowej. Rozmowa Renaty Wcisło:

 

Zima w tym roku w naszym regionie jest wyjątkowo łagodna, dlatego wiele roślin, które powinny zakwitnąć późną wiosną, kwitnie już teraz. Izabela Patek postanowiła wybrać się do ogrodu muzealnego przy Muzeum imienia Jana Dekerta w Gorzowie i sprawdzić czy także tu wiosna już dotarła.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku