°C

„Ognista Puszcza 2019”

foto: Adam Król

W lasach Puszczy Noteckiej na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego prze dwa dni trwały Krajowe Ćwiczenia Ratownicze Centralnego Odwodu Operacyjnego Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego pod kryptonimem OGNISTA PUSZCZA 2019.

Od połowy marca Straż Pożarna Lubuslandii (tak nazwano fikcyjne Państwo wspólnotowe) odnotowuje znaczący wzrost liczby pożarów powierzchniowych w lasach oraz na obszarach rolniczych. Problem dotyczy głównie obszarów Puszczy Noteckiej oraz Puszczy Rzepińskiej. W działaniach gaśniczych zaangażowane są wszystkie dostępne siły i środki Lubuslandii. Miejscowy Komendant Straży Pożarnej powołał Sztab do koordynacji działań. W wyniku przeprowadzonej analizy, Sztab wnioskuje o zadysponowanie dodatkowych sił i środków z krajów sąsiednich.
Tak zaczyna się gra o zwycięstwo z ogniem, który jest zagrożeniem dla puszczy o powierzchni  140 000 ha.  
 
Na szczęście to tylko opis ćwiczeń jakie przez dwa dni odbywały się na terenie Nadleśnictwa Kawrin w Pyszczy Noteckiej, które swoim zasięgiem obejmuje teren powiatu strzelecko-drezdeneckiego, gorzowskiego i międzyrzeckiego. Na ćwiczenia ściągnięto blisko 500 strażaków z Lubuskiego, Dolnośląskiego, Zachodniopomorskiego i z Niemiec. W manewrach biorą także udział leśnicy, którzy służą strażakom swoją wiedzą i sprzętem w tym także samolotami gaśniczymi. Do działań zaprzęgnięto także helikopter wojskowy. A na ćwiczeniach pod kryptonimem „Ognista Puszcza 2019” był z mikrofonem i aparatem fotograficznym Adam Król.
 
Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka