°C

„Oglądając się za siebie…” posłuchaj reportażu Izabeli Patek

Patek
 

Wanda Milewska wyniosła z domu rodzinnego poszanowanie tradycji oraz umiłowanie polskiej kultury.

Jej mama Irena została zesłana na Syberię w 1940 roku. Po wojnie osiadła w Gorzowie, była nauczycielką. Często opowiadała swojej córce o pobycie na nieludzkiej ziemi.

Po wielu latach Pani Wanda postanowiła spisać wspomnienia mamy z pobytu na Syberii. Tak powstała książka pt. ,,Życie w kancelarii”. Pani Wanda rozsmakowała w pisaniu, powstawały kolejne prace. Ostatnio odwiedziła syna Konrada, który wraz z rodziną przebywa w Stanach Zjednoczonych. Efektem tej podróży jest… oczywiście książka- ,,Ameryka miłą sercu”. Uroki świata kuszą,  jednak Pani Wanda zawsze pamięta ważnych rzeczach, o których mówiła jej mama. Słowa te są drogowskazem i zachętą do dalszej, również artystycznej drogi.

Posłuchaj reportażu.

Oglądając się za siebie…

Z domowego archiwum:

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku