°C

„Ofiarowanie”- posłuchaj reportażu Cezarego Galka

WIKIPEDIA
 

Jan Paweł II urodził się 18 maja sto lat temu w Wadowicach. Kilka dni temu odbyło się wiele z konieczności głównie internetowych zdarzeń upamiętniających tę datę. Przede wszystkim jednak osoba Papieża- Polaka pozostała w pamięci wielu rodaków dla których za życia był kimś ważnym. Jedną z nielicznych okazji spotkania JP II podczas trwania pontyfikatu były pielgrzymki do Polski.

Ostatnia VIII pielgrzymka Jana Pawła II do Polski odbywała się w dniach od 16 do 19 sierpnia 2002.   W tym czasie papież odwiedził Kraków i Kalwarię Zebrzydowską. Głównym celem tej czterodniowej wizyty było poświęcenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie- Łagiewnikach, w którym spoczywają prochy Faustyny Kowalskiej. Materiał do reportażu został nagrany kilka dni wcześniej w apartamentach papieskich przy ulicy Franciszkańskiej 3 w Krakowie. Wystąpił w nim w roli przewodnika ks. prof. Andrzej Dobrzyński i ofiarodawcy darów specjalnie przygotowanych z okazji pielgrzymki dla papieża Polaka. Każdy z indywidualną intencją i przekazem. Ich znaczenie wynikało  nie tyle z wartości materialnej, choć było wiele cennych, ale tej duchowej zawartej między innymi w pracach autorskich; obrazach, wierszach, zdjęciach czy rękodziełach ofiarowanych papieżowi.

Posłuchaj audycji.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku