°C

Nowy rozdział w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt

Pies w schronisku Zielona Góra fot/źródło fb
 

W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt pojawiła się nowa organizacja pro zwierzęca, który wygrała konkurs na najbliższe 3 lata. OTOZ Animals złożyło korzystniejszą ofertę finansową. Inicjatywa dla Zwierząt, która zarządzała schroniskiem przez ostanie 10 lat musiała opuścić teren.

Przeprowadzka dostarczyła organizacjom wiele negatywnych emocji. W sieci zawrzało. Pojawiły się komentarze oskarżające IdZ o czystkę w schronisku.

Co inspektorzy OTOZ Animals zastali na miejscu? Jak poradzili sobie z mrozami i brakiem grzejników?

Jak inspektorzy i wolontariusze OTOZ Animals zamierzają zorganizować na nowo życie schroniska? Czy pracownikom schroniska zostały przedłużone umowy? Jaka będzie przyszłość tego zaniedbanego miejsca?

Opowiedzą nowa kierowniczka schroniska Sylwia Zając z OTOZ Animals oraz Iwona Hylewska, behawiorystka zwierząt, która przez ostatnie 2,5  lata zajmowała się schroniskowymi zwierzętami i prowadziła fanpage Przyjaciele Zwierząt ze Schroniska Zielona Góra.

Posłuchaj rozmowy z Sylwią Zając:

Posłuchaj rozmowy z Iwoną Hylewską:

_____________________________________________________________________________

Po 21:15 Kolejny odcinek z cyklu „Co w kocie piszczy”.  Behawiorystka zwierząt – Małgorzata Biegańska-Hendryk.
 
Podcast:
 
 
21:45 Cotygodniowe wieści ze świata przyrody. O swoich wyprawach terenowych opowiada z pasją filmowiec i edukator Piotr Dziełakowski.
 
Podcast:

REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku