°C

Nowości na początek grudnia!

Taylor Swift
 

W mikołajowym tygodniu serwujemy romantyczną Taylor Swift, uczuciowe trio Haim, zaangażowane De Mono, 4Dreamers po angielsku i duet Pectusów z Kasią Cerekwicką!

DE MONO Gra Się Do Końca
‚Gra Się Do Końca’ to piosenka zespołu De Mono z najnowszej płyty ‚Reset’, której premiera miała miejsce 15 listopada 2019 r. Tekst piosenki autorstwa Wojciecha Byrskiego był punktem wyjścia do pomysłu na klip, gdzie w rolę głównego bohatera wciela się Mateusz Łukasik, autentyczna postać byłego młodego wielbiciela piłki nożnej, który w wyniku wypadku samochodowego stracił nogę.

Tekst utworu stał się motorem napędowym do stworzenia kampanii edukacyjno- społecznej sygnowanej zespołem De MONO, pod takim samym tytułem: www.grasiedokonca.pl, w której głównymi bohaterami są młodzi piłkarze AMP FUTBOL, a także wielu znanych i mniej znanych ludzi, którzy są wspaniałymi budującymi przykładami. To najlepsze prawdziwe historie pokazujące, że niepełnosprawność oraz różne inne przeciwności losu nie stanowią przeszkody do realizacji celów. Czasem koniec czegoś może być również początkiem czegoś innego, pięknego. Tylko najważniejsze: najpierw musimy zacząć walkę o siebie i „GRAĆ DO KOŃCA”!

 

TAYLOR SWIFT Lover
Tytułowy singiel z albumu ‚Lover’, który ukazał się 23 sierpnia. Ballada rozpoczyna się tekstem ‚Możemy zostawić świąteczne lampki aż do stycznia. To nasze miejsce, my ustalamy zasady’.
Do ‚Lover’ powstał teledysk, który ukazał się dzień przed premierą płyty. Za reżyserię klipu odpowiadają Swift oraz Drew Kirsch.

Taylor Swift opublikowała też remiks, w utworze gościnnie pojawia się Shawn Mendes. Przypominamy, że Taylor Swift jest gwiazdą Open’er Festivalu 2020.

 

4DREAMERS Inapropo
‚Inapropro’ to najnowszy singiel zespołu 4Dreamers. Najpopularniejszy boysband w Polsce po raz pierwszy wydaje autorski utwór w języku angielskim. Piosenka powstała na potrzeby Eurowizji Junior, którą 4Dreamers mieli zaszczyt w tym roku otwierać.

 

PECTUS; KASIA CEREKWICKA Głowę Noś Do Góry
Cztery lata temu Pectus zachwycił słuchaczy płytą ‚Kobiety’, która ukazała się na dziesięciolecie istnienia zespołu. Album zyskał status złotej płyty i był niezapomnianym hołdem dla kobiecej energii, piękna i siły. Ponieważ kobiecość to niewyczerpane źródło inspiracji, dlatego bracia Szczepanikowie wracają z płytą ‚Kobiety’ w nowej odsłonie, o tytule ‚Kobiety / Wojciech Młynarski’.

Tym razem Tomasz Szczepanik napisał porywającą muzykę do tekstów mistrza słowa Wojciecha Młynarskiego, a do współpracy zaprosił takie legendy polskiej sceny, jak Kayah, Alicja Majewska czy Małgorzata Ostrowska. Towarzyszą im Kasia Cerekwicka, Kasia Popowska, Natalia Szroeder, Basia Kurdej-Szatan, Halina Mlynkova oraz dziewczyny z zespołu Tulia. Zaproszenie do wykonania jednej z piosenek przyjęła także Magda Umer, wieloletnia przyjaciółka Młynarskiego, która zaśpiewała w duecie z Tomaszem utwór ‚Poetka Znikła W Oddali’, poświęcony pamięci Agnieszki Osieckiej.

 

HAIM Now I’m In It
HAIM z nowym singlem i klipem ‚Now I’m In It’. Do kawałka powstał teledysk wyreżyserowany przez Paula Thomasa Andersona.
–  Chcemy, by nasza muzyka, szczególnie ta piosenka, pomagały wam przejść przez ciężkie czasy – dodaje Este Haim.

‚Now I’m In It’ to drugi po ‚Summer Girl’ utwór zapowiadający nowy materiał od HAIM. Dotychczasową dyskografię zespołu zamyka ‚Something To Tell You’ (2017), które dotarło na 2. miejsce list sprzedaży w Wielkiej Brytanii i 7. w USA.

 

 

Jak głosować? Jeżeli podobają Ci się utwory prezentowane na naszej antenie, przez 24 godziny na dobę możesz na nie głosować, wysyłając SMS w trakcie ich trwania. W treści wiadomości wpisujesz RZ i wysyłasz swój głos pod nr 7148. Koszt to tylko 1,23 zł z VAT.

Jeśli głosujesz na inną piosenkę od prezentowanej, wysyłasz w dowolnym, wygodnym dla siebie momencie SMS, wpisujesz w treści prefiks RZ, a następnie tytuł nagrania i jego wykonawcę. Nowe propozycje możesz nam przesłać tą samą drogą, rozpoczynając wiadomość prefiksem RZ, bądź zgłaszać mailowo: lista@zachod.pl oraz drogą tradycyjną, wysyłając kartkę pocztową: RADIO ZACHÓD, ul. Kukułcza 1, 65-472 Zielona Góra z dopiskiem Mniej Więcej Lista.

Archiwalne wpisy, notowania i propozycje: http://archiwum.zachod.pl/wpisy/radio-zachod/audycje/mwl/

Mniej Więcej Lista to lista Twoich ulubionych piosenek emitowanych na antenie Radia Zachód. Możesz jej słuchać w sobotę między godz. 15.00 a 17.00.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku