°C

Nowoczesny sprzęt dla szpitala w Zielonej Górze

Fot. M.Poniedziałek
 

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze wzbogacił się o nowoczesny sprzęt, który będzie wykorzystywany przez skomplikowanych operacjach onkologicznych. To aparat do wizualizacji ukrwienia operowanych tkanek.

Wykorzystywany on będzie m.in. przy operacjach zaatakowanych przez nowotwory organów wewnętrznych – jelit, żołądka, wątroby czy trzustki. Dzięki odpowiedniej diagnozie ukrwienia danego organu łatwiej będzie uniknąć wielu komplikacji, pooperacyjne rany będą się lepiej zrastały i goiły, a pacjenci szybciej wrócą do zdrowia.

Sprowadzony z Niemiec aparat kosztował 34 tys. euro. Pieniądze na ten cel podarowała szpitalowi Fundacja Chirurgii i Onkologii Polskiej im. prof. Pawła Murawy.

Co ciekawe, to pierwsze tego typu urządzenie w Polsce. Cieszą się z tego władze zielonogórskiego szpitala, które podkreślają, że przy stale rosnącej liczbie pacjentów onkologicznych, posiadanie takiego sprzętu jest bardzo ważne:

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku