°C

Nowa 5 na przełom roku!

Universal Music
 

W tym tygodniu jeszcze trochę gwiazdkowych propozycji. W tej kwestii w tym sezonie głos zabrał po raz pierwszy Macklemore, zaproponujemy też nowy utwór Edyty Góniak, Gromeego, Tiesto i Jonas Blue do nowych produkcji zaprosili gości. Oto szczegóły!

EDYTA GÓRNIAK My Way
Utwór powstał przy współpracy z producentem muzycznym Gromee’em. To już druga piosenka tego duetu – w sierpniu tego roku światło dzienne ujrzał ‚Król’. Słuchacze mogli już kilka tygodni temu zapoznać się z fragmentem ‚My Way’ – piosenkę można było usłyszeć w czołówce programu pod tym samym tytułem.

 

TIESTO; STEVIE APPLETON Blue
Tiësto, laureat Grammy i artysta rozpoznawalny na całym świecie, prezentuje premierowy singiel ‚Blue’ z gościnnym udziałem Stevie’ego Appletona. Jak mówi sam artysta: – Chciałem zakończyć rok utworem, który odbiera stylistycznie od tego, co zazwyczaj nagrywam – eksplorowanie odmiennych brzmień i styli sprawia, że wciąż jestem na bieżąco i czuję energię do tworzenia. 2019 był dla mnie czasów eksperymentów, spotkań z różnymi artystami i różnorodnymi gatunkami. Zamierzam kontynuować tę drogę w 2020. ‚Blue’ to świetny sposób na podsumowanie wyjątkowej dekady. Cieszę się, że jeszcze przed świętami mogę zaproponować kawałek, który bardzo lubię.

‚Blue’ to następca ‚God Is A Dancer’, wielkiego przeboju z gościnnym udziałem Mabel.

 

 

JONAS BLUE; TIFA CHEN Billboard
Autor światowych hitów Jonas Blue łączy siły z pochodzącą z Chin wokalistką i kompozytorką Tifą Chen. Efektem współpracy jest singiel ‚Billboard’. W tym nowoczesnym, starannie wyprodukowanym popowym kawałku Tifa zgrabnie łączy angielski i mandaryński. Do piosenki powstał zachwycający wizualnie teledysk. Zdjęcia zrealizowano w Szanghaju. Hipernowoczesna metropolia stanowi świetne uzupełnienie klimatu kawałka.
Jonas Blue napisał ‚Billboard’ do spółki z Madison Love (Halsey, Machine Gun Kelly, Camilla Cabello) i Samem Romanem (Lewis Capaldi, Demi Lovato, Alicia Keys, John Legend, Elton John, Clean Bandit, Disclosure, Little Mix). Jonas i Sam współpracowali w przeszłości m.in. nad hitowymi singlami ‚Mama’, ‚Rise’, ‚Polaroid’ oraz ‚Younger’.

Tifa Chen zyskała popularność w ojczyźnie za sprawą udziału w The Voice of China (2016), gdzie zajęła drugie miejsce, a rok później otrzymała tytuł Najlepszej nowej Artystki.

 

 

MACKLEMORE; DAN CAPLEN It’s Christmas Time
Macklemore opublikował pierwszy w karierze świąteczny numer. Oryginalna piosenka nosi tytuł ‚It’s Christmas Time’, a gościnnie pojawia się w niej brytyjski soulowy wokalista Dan Caplen, który śpiewa niczym Bing Crosby.

 

 

GROMEE Share The Joy
Gromee powrócił na Eurowizję! Tym razem reprezentant z 2018 roku odpowiedzialny był za oprawę muzyczną Eurowizji Junior 2019, która odbyła się w minioną niedzielę. Skomponował również tzw. „common song”, piosenkę przewodnią konkursu.

‚Share The Joy’ to pozytywny utwór o młodości i przyjaźni. Napisany został przez Gromeego i jego żonę, Sarę Chmiel. Na scenie eurowizyjnej w Gliwicach wspólnie zaśpiewało ją 19 uczestników konkursu. Zaraz po zakończeniu konkursu do sieci trafiła studyjna wersja utworu.

 

 

Jak głosować? Jeżeli podobają Ci się utwory prezentowane na naszej antenie, przez 24 godziny na dobę możesz na nie głosować, wysyłając SMS w trakcie ich trwania. W treści wiadomości wpisujesz RZ i wysyłasz swój głos pod nr 7148. Koszt to tylko 1,23 zł z VAT.

Jeśli głosujesz na inną piosenkę od prezentowanej, wysyłasz w dowolnym, wygodnym dla siebie momencie SMS, wpisujesz w treści prefiks RZ, a następnie tytuł nagrania i jego wykonawcę. Nowe propozycje możesz nam przesłać tą samą drogą, rozpoczynając wiadomość prefiksem RZ, bądź zgłaszać mailowo: lista@zachod.pl oraz drogą tradycyjną, wysyłając kartkę pocztową: RADIO ZACHÓD, ul. Kukułcza 1, 65-472 Zielona Góra z dopiskiem Mniej Więcej Lista.

Archiwalne wpisy, notowania i propozycje: http://archiwum.zachod.pl/wpisy/radio-zachod/audycje/mwl/

Mniej Więcej Lista to lista Twoich ulubionych piosenek emitowanych na antenie Radia Zachód. Możesz jej słuchać w sobotę między godz. 15.00 a 17.00.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku