°C

Niepewny los „Chłopca ze Źrebięciem”

 

„Chłopiec ze Źrebięciem” stoi obecnie na Winnym Wzgórzu w Zielonej Górze. To wizytówka miasta i obowiązkowy punkt wycieczek turystycznych. Pierwotnie pomnik trafił jednak do Krosna Odrzańskiego w latach 30. XX wieku. Jego autorem był Hans Krückeberg. W Zielonej Górze pomnik pojawił się w niewyjaśnionych okolicznościach w latach 50. XX wieku.

Czy Zielona Góra powinna zwrócić pomnik Krosnu Odrzańskiemu? A może zielonogórski magistrat współfinansuje replikę pomnika dla Krosna Odrzańskiego?

O tym będą dziś dyskutować w programie Radio Zachód Interwencje zaproszeni goście: Jerzy Szymczak – historyk, honorowy obywatel Krosna Odrzańskiego; Piotr Barczak – przewodniczący Rady Miasta w Zielonej Górze, PiS; Robert Górski – zielonogórski radny, Zielona Razem; Leszek Kania – dyrektor Muzeum Ziemi Lubuskiej; Paweł Janczaruk – zielonogórski artysta, fotograf

Zapraszamy o 14:15.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku