°C

„Nasze wspomnienia”- posłuchaj świątecznego reportażu Marzeny Wróbel-Szały

WRÓBEL
 

Dziennikarze Redakcji Reportażu Radia Zachód życzą Słuchaczom Wesołych i Zdrowych Świąt Bożego Narodzenia.

Okazuje się, że polscy Kresowiacy i  Białorusini mają wiele wspólnych doświadczeń i tradycji, które dziś trwale ich łączą. Stowarzyszenie Przyjaciół Białorusi „Nowa Białoruś” z Zielonej Góry ma już ponad rok. Zrzesza nie tylko Białorusinów ale także wszystkie te osoby, które mają kresowe korzenie.

Głównym celem Stowarzyszenia jest pogłębianie przyjaznych stosunków polsko-białoruskich i działanie na rzecz rozwoju współpracy gospodarczej, kulturalnej, naukowej i sportowej. Głównym celem jest pomoc Białorusinom, którzy znaleźli się w ciężkiej sytuacji w wyniku ucieczki ze swojej ojczyzny przed represjami politycznymi.

Pomimo pandemii członkowie Stowarzyszenia starają się jak najczęściej spotykać w ciepłej i rodzinnej atmosferze.  Święta Bożego Narodzenia to także dobry czas na wspomnienia z lat dzieciństwa spędzonego na Kresach a reportaż to przedsmak kolejnego spotkania w gronie przyjaciół.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku