°C

Nasza Córka

W TWOJEJ SPRAWIE

Wiadomość, której żadna kobieta nie chciałaby usłyszeć: że jej dziecko jest nieuleczalnie chore, że będzie niepełnosprawne, że szybko umrze. Wówczas dziecko może trafić do hospicjum perinatalnego – nie każdy wie o ich istnieniu.

35 tydzień i 5 dni, kiedy córka bohaterów reportażu  „nie kopnęła”, a przecież ciąża przebiegała książkowo. Świetne wyniki, niezłe samopoczucie i …serduszko biło.

 

Hospicjum perinatalne to nie jest nawet konkretne miejsce, do którego kierowana jest rodzina, ale zespół wykwalifikowanych specjalistów. Są z rodzicami od momentu diagnozy, poprzez całą ciążę, poród i śmierć dziecka. 

Hospicjum perinatalne w Łodzi - Fundacja Gajusz Łódź

Kilkanaście hospicjów perinatalnych w całym kraju oferuje gotowość realnej pomocy. Ważne, żeby  to lekarz ginekolog nformował kobiety o tym, że ta pomoc im się należy.

Fundacja Centrum Rodziny w Zielonej Górze  od  kilku lat starała się o takie miejsce. 28 września pojawiła się szansa na powstanie hospicjum perinatalnego w  naszym regionie. 

Jest projekt, słuszna sprawa ale potrzebna jest pomoc wielu ludzi dobrej woli.

Nasza Córka | Radio Zachód

Opis zrzutki

Drodzy przyjaciele naszej fundacji❣️ Z racji czasów jakie teraz mamy, nie miałyśmy możliwości zorganizować corocznego pikniku by podziękować Wam za to, że z nami jesteście☹️ Bal karnawałowy też raczej się nie odbędzie😟 A jak pamiętacie, Urząd Miasta obiecał nam milion na budowę Centrum Rodziny wraz z hospicjum perinatalnym pod warunkiem, że my uzbieramy pierwszy milion. Dzięki Waszym darowiznom i przekazywaniu nam swojego 1% udało się już uzbierać 200 tysięcy zł. ❣️Za co z całego serca Wam dziękujemy 😘 Ale trochę nam jednak brakuje i bez Waszej pomocy sobie nie poradzimy. Odpalamy więc grupę licytacyjną, każdy z Was może wrzucić na licytację wszystko co tylko chce, a i licytować każdy może 😁 Wszystkie pieniądze idą na budowę Centrum. Zapraszajcie znajomych, im nas więcej tym lepiej❤️

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku