°C

„Nasz sensei Mirek”- reportaż Elżbiety Wozowczyk-Leszko

NIDAN
 

Premiera w środę po 18.00

Od 40-tu lat szkoli młodych karateków. Mirosław Kuciarski (6Dan)- sensej czyli mistrz, wychował wielu znakomitych zawodników i zawodniczek, zdobywających najwyższe stopnie podium w zawodach rangi europejskiej i światowej. Założył w Zielonej Górze Klub Karate Nidan. Obok wyników sportowych najważniejszym celem jest jednak doskonalenie dobrych cech naszego ducha i ciała od najmłodszych lat.

Karate tradycyjne jest sztuką samoobrony wyodrębnioną z uprawianego w Japonii budo czyli sztuki wojennej.  Stworzone na Okinawie w Japonii obejmuje swoim zasięgiem cały świat. Do chwili obecnej powstało ponad 100 stylów karate Opiera się na walce bez użycia broni. Skupia się na rozwoju charakteru po to, aby pokonać przeciwnika bez użycia przemocy. W Polsce pierwsze treningi karate w 1972 roku zaczął prowadzić Chiyomaro Shimoda.

Foto:NIDAN

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku