°C

Co uznajemy za najważniejsze wydarzenie mijającego roku w Polsce?

Otwarty Mikrofon,
 

Rok 2021 dobiega końca, a do początku nowego pozostało niespełna 36 godzin. Minione 12 miesięcy to okres licznych wydarzeń na polskiej scenie politycznej a wszystko to rozgrywało się w cieniu koronawirusa.

Rok rozpoczęliśmy od afery ze szczepieniami celebrytów, ale temat szczepień, koronawirusa i walki z pandemią nie schodził z czołówek przez cały rok. Po wielomiesięcznej batalii dokonano też wyboru nowego rzecznika praw obywatelskich. Do polskiej polityki i na fotel przewodniczącego PO wrócił Donald Tusk, który zapowiadał polityczną rewolucję. Koalicję Zjednoczonej Prawicy i rząd opuścił Jarosław Gowin wraz kilkoma członkami swej partii. Granicę Polski z Białorusią od lata szturmują zaproszeni przez Aleksandra Łukaszenkę migranci, szukający lepszego życia w RFN.

Gorąco było także w relacjach Polski z instytucjami unijnymi. Walka o kopalnię w Turowie, a także o prymat polskiej konstytucji w sprawach leżących poza kompetencjami delegowanymi europejskiej wspólnocie. A sama Unia Europejska: walczy o światowy klimat – co uderza i będzie uderzać w nasze kieszenie; i o praworządność i wolność mediów w Polsce. Na horyzoncie zaś reforma polityczna funkcjonowania UE, mająca przeformować ją w superpaństwo, co uderzy w prawo do sprzeciwu krajów takich jak Polska.

A to zaledwie fragment tego, co się działo.

Co uznajemy za najważniejsze wydarzenie mijającego roku w Polsce? Czego życzylibyśmy sobie i naszym rodakom najbardziej w nadchodzącym 2022 roku? Pyta Marek Poniedziałek

Od godz. 12:10 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462 oraz na komentarze.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku