°C

Nadal protestują mieszkańcy Bobrownik

Fot. Marek Turowski.
 

Nowosolski starosta wydał decyzję o ograniczeniu tonażu w miejscowości Bobrowniki, którą wcześniej pozytywnie zaopiniowała policja. Obecnie ulicą Wiśniową w tej wsi mogą jeździć pojazdy o ciężarze całkowitym nie większym niż 10 ton. Sprawa jest ściśle związana z przejazdem przez nadodrzańskie Bobrowniki 40 - tonowych tirów z materiałami do rekultywacji wysypiska odpadów i protestami mieszkańców.

Wykonawca rekultywacji deklarował ponad rok temu, że jego ciężarówki będą jeździły drogą alternatywną, a nie przez centrum tej miejscowości. Mieszkańcy cieszą się z zablokowania przejazdu przez Bobrowniki, ale dalej obawiają się, że w ciężarówkach są szkodliwe odpady, które zatrują środowisko. Mówią, że wygrali bitwę, ale jeszcze nie wojnę. Relacja Marka Turowskiego.

Rekultywacja wysypiska w Bobrownikach jest realizowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze.

 

- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku