°C

Na hamaki, leżaki i koce

RADIOWIECZÓR

„Moja ostatnia księżna” to pierwsza powieść Daisy Goodwin, scenarzystki serialu WIKTORIA, opisująca historię amerykańskiej dziedziczki, która wychodzi za mąż za angielskiego księcia. Autorka świetnie przedstawiła ówczesną socjetę Ameryki i Anglii oraz atmosferę w jej kręgach.

Bardzo polecam, szczególnie zainteresowanym życiem wyższych sfer w późnowiktoriańskiej Wielkiej Brytanii.

Okładka książki Moja ostatnia księżna

Wydawnictwo Marginesy przekazało dla słuchaczy 3 egzemplarze

 

6 odpowiedzi na “Na hamaki, leżaki i koce”

  1. księżyc takie dziwne coś 🙂 rocznica piękna lądowania na srebrnym globie . Pięćdziesiąt lat temu zdobyli Amerykanie księżyc . Pamiętam transmisję na żywo z lądowania ,telewizor czarno-biały ,niewiele widać było tylko jakiś komentarz uzupełniający w tle i tyle pamiętam a działo się to w okolicznościach mojego pobytu na koloniach w Sobótce okolice Wrocławia . Baza noclegowa w Zamku Górce ,dziwne to były kolonie ,pogoda pod psem ,deszcz każdego dnia .Spacery po okolicznych lasach ,piękne mimo to ,paprocie nad rzeczka w lesie wydawały się olbrzymie i całe pole słoneczników.

  2. I tak od tamtego wiekopomnego wydarzenia -kroczymy- ściezką poznawania kosmosu . Nauka o podboju kosmosu i technologiczne wynalazki związane z misjami kosmicznymi to olbrzymi skok technologiczny ,rozwój przemysłu i nowe wynalazki wykorzystywane w życiu człowieka tu na ziemi , to też jakaś korzyść.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.