°C

„Na dobrej fali…”- reportaż Izabeli Patek

SP3KRF
 

Emisja w środę po 18.00.

46 lat temu w Barlinku powstał Klub Krótkofalowców o numerze wywoławczym SP1 KRF.  Szefem został Stanisław Smoleń, który prezesem jest do dziś.

Po reformie terytorialnej barlinecki klub zmienił znak na SP3 KRF.  Przed laty wśród  pasjonatów tej dyscypliny znaleźć można było bardzo wielu młodych ludzi, obecnie w dobie smartfonów i Internetu najwięcej tu osób w wieku średnim i emerytów. Oni potrafią docenić jedyny w swoim rodaju klimat łączności z ludźmi na całym świecie. Barlineccy krótkofalowcy mają na swoim koncie wiele sukcesów: zdobywają tytuły w zawodach krajowych oraz poza granicami. Chodzi tu o to, by udało połączyć się z jak największą liczbą miejsc na świecie, a następnie otrzymać potwierdzenie w postaci specjalnej karty QSL.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku