°C

„Myśliwska” karetka dla szpitala w Zielonej Górze

Fot. A. Steciąg
 

Zielonogórscy myśliwi kupili karetkę, która będzie służyła pacjentom Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Prawie 130 tys. złotych na ten cel udało się zebrać dzięki zbiórce przeprowadzonej wśród członków i sympatyków kół łowieckich z okręgu zielonogórskiego. Z kolei władze szpitala dołożyły do tego 120 tys. złotych na wyposażenie karetki w odpowiedni sprzęt.

Dzięki temu szpital wzbogacił się o czwarty pojazd, który będzie służył do przewozu pacjentów w ciężkim stanie oraz małych pacjentów powstającego Centrum Zdrowia Matki i Dziecka:

Dodajmy, że oprócz przekazanej dziś karetki od myśliwych, Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze dysponuje też jedyną w wojewódzkie karetką neonatologiczną, a także jedną karetką specjalistyczną i jednym pojazdem przeznaczonym do transportów covidowych. Ich obsługą zajmuje się 18-osobowy zespół ratowników medycznych i kierowców.

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku