°C

„Muzyka jest życiem”- posłuchaj reportażu Cezarego Galka

Źródło:Piotr Stępniewski

Agnieszka Żarska  twierdzi, że dobrą muzykę można tworzyć nawet „na końcu świata”.

Zdolności i zainteresowanie odziedziczyła po muzykalnym ojcu. Kiedy go zabrakło poszła tą drogą dalej sama, ale zostało jej wiele ciepłych wspomnień i niezwykła motywacja. Pasja narodziła się później. Postanowiła, że swoją ukochaną muzyką barokową będzie dzielić się z innymi oferując im wykonania na najwyższym poziomie. Ale jak to zrobić ?

Ten reportaż to dźwiękowa forma pocztówki z wakacji. Od lat z rodziną odwiedzamy urocze zakątki polskich Tatr, Spisza i Pienin. Zawsze też staramy się uczestniczyć w życiu mieszkańców regionu i ciekawych wydarzeniach kulturalnych. „Sabałowe bajania” w Bukowinie, czy Festiwal Ziem Górskich w Zakopanem to stałe punkty wakacyjnego programu. W tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy wziąć udział w festiwalu muzycznym „Barokowe Eksploracje” w Szczawnicy. Do uczestniczenia w koncertach, obok charyzmatycznej organizatorki i dyrygentki Agnieszki Żarskiej , zachęciło mnie znalezione w programie projektu nazwisko jednego z wykonawców: legendarnego interpretatora muzyki Bacha, śpiewaka o światowej sławie Holendra Petera Kooij’a. Znam go z wielu nagrań dokonanych pod batutą takich sław jak Philippe Herreweghe, Ton Koopman czy Gustav Leonhardt. Jako miłośnik muzyki baroku nie mogłem uwierzyć, że ten świetny wykonawca wystąpi niemal „na końcu świata” w Szczawnicy. Postanowiłem dowiedzieć się  na ten temat więcej…

Posłuchaj reportażu.

Podczas prób i na koncercie. (FOTO: Piotr Stępniewski i Wojciech Żarski)

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.