°C

Moja Ziemia

W TWOJEJ SPRAWIE

 Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi, jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r. Jako pierwszy z ideą Dnia Ziemi wystąpił John McConnell na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. To właśnie on był pomysłodawcą ruchu edukacyjnego na rzecz ochrony środowiska. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r. Od tego czasu  zmienia się świadomość ludzi, którzy chcą żyć i mieszkać w przyjaznych przestrzeniach. Często muszą walczyć z wieloma przeciwnościami. Nie chcą brudu, hałasu, smrodu i smogu. Czasem jest to walka z wiatrakami zapisana w historii tej audycji.

Przypomnę sprawy:  Retna w gminie Krosno Odrzańaskiego, czyli wielkiego problemu małej wsi z gazową świeczką, dyskusji na temat kopani odkrywkowej węgla brunatnego na terenie gmin Gubin i Brody,wieloletnią walkę o czystość jeziora Rudzieńskiego w gminie Kolsko,  uciążliwość  z firmą transportową usytuowaną na osiedlu domków jednorodzinnych w Lipinkach Łużyckich i pożar w Brożku w gminie Brody.

Światowy Dzień Ziemi | Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstania  Styczniowego w Nowej Słupi


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku