°C

Miłość 44

RADIOWIECZÓR

Okładka książki Miłość '44. 44 prawdziwe historie powstańczej miłości

Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 r. Był to największy zryw militarny w okupowanej przez Niemców Europie. Uczestnikami Powstania byli w większości młodzi ludzie, których marzeniem było żyć w wolnej Polsce, kochać i być szczęśliwymi.

44 prawdziwe historie powstańczej miłości pióra Agnieszki Cubały to  wzruszające, dramatyczne, niezwykłe opowieści o gorących porywach serca, seksie, który w najstraszniejszych chwilach stawał się namiastką bliskości, a czasem ostatnią przyjemnością w życiu, i o miłości dojrzałej, która przetrwa wszystko.  Wydawnictwo Prószyński i S-kA

Ta nasza miłość jest najdziwniejsza,

bo przyszła do nas z grzechotem salw,

bo nie wołana, a przyszła pierwsza

gdy ulicami szedł wielki bal.

(ze wstępu książki)

Rozmowa z autorką o 20.30

 

Obraz może zawierać: 6 osób, uśmiechnięci ludzie

14 odpowiedzi na “Miłość 44”

  1. Dobry wieczór , dzień wyjątkowy -Międzynarodowy Dzień Przyjaźni- taka wirtualna znajomość też może być formą przyjaźni. A jesli jest ktoś kto jest takim prawdziwym ,cierpliwym i sumiennym przyjacielem to mamy szczęście . Mam taką przyjaciółkę oddaną i serdeczną ,w kazdej dobrej i złej chwili zycia wspiera i towarzyszy . Była blisko w mojej chorobie , pomagała ,wspierała , odwiedzala w szpitalu ,towarzyszyła na wizutach u lekarzy ,byla i jest moją dobrą duszą . Aniu dziękuję za to wszystko ,za te lata a jest tego 43 ,od liceum ,dziękuję że jesteś .

  2. A o tych dniach z roku. 44 wiele napisano ,Powstanie Warszawskie ,symbol walki o wolność i prawdę ,o godne zycie wolnego czlowieka ,tak bedziemy wsominac przez lata cale i pokoleń jeszcze wiele . Na roznych plaszczyznach opisywać mozna te dni straszne dla Warszawy i mieszkańców -bohaterów tamtych wydarzeń .

  3. W piosenkach ,wierszach i wspomnieniach znalazlo swoje opisanie Powstania ,wyspiewane przez Mieczyslawa Foga, Mire Ziminska i innych licznych piesniarzy tamtej walczacej Warszawy . Niebo zlote Ci otworzę-Kamila Baczynskiego a wyspiwane przez Ewę Demarczyk ,pelne dramatuzmy i uczucia .

  4. Piosenki z czasów Powstania śpiewane na barykadach i w czasie zgrupowań w przerwach walk powstańczych ,wiele ich było ,myślę ze kojarzymy a tu akurat mamy taką niezwykłą – Ta ostatnia niedziela – Pałacyk Michlla , Sanitariuszka Małgorzatka i wiele innych . A ja pamiętam serial telewizyjny którego autorem scenariusza był uczestnik Powstania Roman Bratny ,oglądałam go w telewizji i na specjalnych ,kameralnych pokazach w Zamku w ramach Zespołu Młodego Historyka ,obejrzeliśmy wszystkie odcinki w pełnych wersjach ,bez wycięć i skrótów . Wstrząsające sceny ,,stylizowane na obrazy artystyczne ,utkwiły mi w pamięci ,niektórzy aktorzy grający w tym serialu jeszcze żyją ..

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.