°C

Między Nami Zwierzętami zaprasza na reportaże z lasu. Dziś po 20:00

Ewelina Fabiańczyk i syn Ksawery Fot. M.Nabel-Dybaś
 

Wystarczy tylko wyjść do lasu. Tam, pośród miękkich mchów, w ściółce można znaleźć bombki, gwiazdki i łańcuchy a na polach głóg, jarzębinę i dziką różę. W domu wysuszyć plasterki pomarańczy. Małe czerwone jabłuszka i orzechy. Albo po prostu poszukać drewnianych i słomkowych ozdób. Nie wieszajmy na choince plastiku...

Ile co roku wydajemy pieniędzy by ozdobić świąteczną choinkę? I w dodatku kupujemy symbol porażki nas ludzi – plastik, który zaśmieca CAŁĄ PLANETĘ…

8-letni Ksawery, razem ze swoją mamą Eweliną opowiedzą o tym, jak piękna może być choinka, o ile nie zaśmiecimy jej plastikiem – brokatowymi sztucznymi łańcuchami, bombkami, kokardami i tym wszystkim, co błyszczy tanim blaskiem na sklepowych półkach.

Porozmawiamy o choince z lasu i tej sklepowej – z plastiku. Leśnik Ewelina Fabiańczyk  i jej syn Ksawery opowiedzą o choince, ozdobach z lasu i atmosferze świąt.

„Śpiące zimowym snem” nietoperze są pod szczególną ochroną. Ich niepotrzebne lub przedwczesne wybudzenie ma swoje konsekwencje. Katarzyna Malak fascynuje się nietoperzami od czasów studiów. Robi wszystko, by ludzie polubili te niewielkie ssaki i przestali się ich bać. W audycji relacja z wnętrza bunkru – nietoperzowej sypialni.

Na zakończenie pierwszej godziny audycji w cyklu „Las dobre sąsiedztwo” proponuję spacer po lesie. Listopadowy las nastraja refleksyjnie. Dużo tam śmierci i rozkładu, ale pani Ania widzi w nim już prawie wiosnę. Bohaterami Reportaży z lasu będą leśnicy – Anna i Dariusz Kiewlicz:

KONKURS PRZYRODNICZY o 21:15

Zapraszamy słuchaczy na nasz comiesięczny konkurs, w którym można sprawdzić swoją wiedzę o lesie ( wystarczy słuchać uważnie reportaży z lasu). Do wygrania zestaw leśnych prezentów.

21:45 Opowieści dzikiej treści Piotra Dziełakowskiego o żurawiach, wodzie, przyrodzie i fascynacji.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku