°C

„Medycy”- posłuchaj reportażu Cezarego Galka

Fot. Piotr Kuśnierz
 

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce stwierdzono w tym roku 4 marca  w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze, gdzie zdiagnozowano zachorowanie u 66‑letniego mężczyzny, który przyjechał autokarem z Niemiec.

Od tego czasu przez zielonogórski szpital przewinęło się wielu zarażonych, niestety nie wszyscy wyzdrowieli-  wielu zmarło. Koronawirus zmienił dotychczasowe szpitalne realia nie do poznania. Trzeba było dopasować się do warunków, których próżno by szukać  nawet w najgorszych snach pracujących tu medyków. Podobnie jak w innych placówkach rozpoczął się tu codzienny wyścig z czasem o ludzkie zdrowie i życie. Każdy z pracujących tu  lekarzy, pielęgniarek, medyków, ratowników, salowych, wielu innych specjalności i zawodów egzamin z życia zdaje co dziennie od nowa. Opowiedzieli o tym ordynatorzy trzech kluczowych w kontekście walki z wirusem oddziałów: Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, Klinicznego Oddziału Chorób Zakaźnych i Klinicznego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, lekarze: Szymon Michniewicz Jacek Smykał i Wojciech Świtała.

Posłuchaj audycji.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku