°C

„Medycy”- posłuchaj cyklu dokumentalnego Cezarego Galka

Fot. Marek Turowski
 

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce stwierdzono w tym roku 4 marca  w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze, gdzie zdiagnozowano zachorowanie u 66‑letniego mężczyzny, który przyjechał autokarem z Niemiec.

Koronawirus zmienił dotychczasowe szpitalne realia nie do poznania. Trzeba było dopasować się do warunków, których próżno by szukać  nawet w najgorszych snach pracujących tam medyków. Rozpoczął się tu codzienny wyścig z czasem o ludzkie zdrowie i życie. Każdy z  lekarzy, pielęgniarek, medyków, ratowników, salowych, wielu innych specjalności i zawodów egzamin z życia zdaje co dziennie od nowa.

W części pierwszej cyklu odwiedziliśmy zielonogórski Szpital Uniwersytecki. O jego pracy opowiedzieli nam ordynatorzy trzech kluczowych w kontekście walki z wirusem oddziałów: Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, Klinicznego Oddziału Chorób Zakaźnych i Klinicznego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, lekarze: Szymon Michniewicz Jacek Smykał i Wojciech Świtała.

Posłuchaj audycji.

W części II cyklu zawitaliśmy do Wielospecjalistycznego Szpitala w Nowej Soli. O swojej pracy opowiedzieli kierowniczka Działu Chorób Wewnętrznych dr n. med. Marzenna Plucińska i pracująca na trzech oddziałach pielęgniarka Edyta Olczyk.

Posłuchaj audycji.

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku