°C

Mamy jeszcze dużo do zrobienia

W TWOJEJ SPRAWIE
W minionym roku  wzrosła liczba przeszczepów w naszym kraju – wynika z  danych POLTRANSPART.
W 2019 r. przeszczepiono u nas 1473 narządy, o ponad 80 więcej niż w 2018 r. ale liczba oczekujących przeszczepu stale rośnie. W tej chwili jest to 1950 osób. Największy wzrost odnotowano wśród oczekujących na przeszczep serca, wątroby, płuc, nerki i trzustki. “Solidarnie dla transplantacji” to kampania informacyjno-edukacyjna (trwająca mimo pandemii) w ramach Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej.
 
 
 
Mamy jeszcze dużo do zrobienia Radio Zachód
 

Gwałtowny spadek przeszczepów w kwietniu

 

Jan Paweł II pisał: „Należy zaszczepić w sercach ludzi, zwłaszcza młodych, szczere i głębokie przekonanie, że świat potrzebuje braterskiej miłości, której wyrazem może być decyzja o darowaniu narządów”. Zamiast apelu do społeczeństwa, zacytuję przesłanie:

Nie zabieraj swoich narządów do nieba,
Tam wiedzą, że one potrzebne są tutaj.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku