°C

Mały człowiek i przyroda?

Joanna Dąbrowska fot. K.Poźniak
 

5 maja to był Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego, ale nikt nie wywiesił flag, nie było wzniosłych przemówień ani uroczystej defilady. Będzie za to ubywało wody i przybywało plastikowych rękawiczek oraz masek, które koniec końców trafią do oceanów. Człowiek i przyroda to dobre połączenie?

Ci, którzy szanują przyrodę robią to po prostu – w oparciu o zasady, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Ale zwłaszcza w czasie pandemii wyraźnie znów widać, na którym miejscu jest przyroda – porozrzucane rękawiczki, maseczki i plastikowe siateczki fruwają na razie jeszcze pod marketami, by już niebawem niesione wiatrem, pojawić się w wysychających rzekach a potem w morzach i oceanach.

Moi rozmówcy opowiedzą o tym co zostawimy naszym dzieciom? Jaka przyroda będzie im towarzyszyła w życiu – ta nieprawdziwa, instagramowa czy bardziej realna, ale brudna, sucha, coraz mniej zielona?

Joasia Dąbrowska – trenerka z Karpeteam –  razem z synkiem i dwoma owczarkami robi niezliczone ilości kilometrów przemierzając lasy wokół Zielonej Góry. Szkoli swoje psy w oparciu o zasady, które cywilizują nasz świat.

Posłuchaj podcastu:

Ilona Mrowińska to biolog i leśnik z Ośrodka Edukacji Przyrodniczo Leśnej w Jeziorach Wysokich,  od wielu lat inspiruje i wspiera rozwój młodych ludzi.

Posłuchaj podcastu:

Sebastian Pilichowski, autor bloga Żywa Edukacja, jest niezmordowany w uczeniu o związkach zachodzących w materii jaką jest przyroda.

Posłuchaj podcastu:

 

Co w kocie piszczy?” – zachowania kotów tłumaczy Małgorzata Biegańska-Hendryk.

Małe kociątka przychodzą na świat. Bywa, że zupełnie niechciane przez ludzi…

Posłuchaj rozmowy:

 

Piotr Dziełakowski opowiada o żurawiach w cotygodniowym cyklu „Opowieści dzikiej treści”.

Posłuchaj podcastu:

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.



Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku