°C

MADONNA – „Madame X”

Madonna przez niemal czterdzieści lat kariery, wyznaczyła sobie bardzo wysoki pułap do osiągnięcia. Dzisiaj z pełną satysfakcją mogę stwierdzić, że Madonna nie musi sobie niczego udowadniać – to ona jest pułapem i niekwestionowaną Królową Popu. O tym, jak ważna jest Madonna w historii całej popkultury, nie trzeba nikogo przekonywać. Już pomijając skandale i styl bycia w różnych okresach swojego życia, lepiej oceniać ją przez pryzmat muzyki, a tutaj naprawdę jest co podziwiać.

Na płycie Artystka śpiewa po angielsku, portugalsku i hiszpańsku. Za produkcję krążka odpowiadają między innymi Mirwais, Mike Dean i Diplo.

Madonna od kilku lat mieszka w Lizbonie i to czas spędzony w Portugalii w dużej mierze posłużył za inspirację do ‚Madame X’. „To w tym mieście narodziła się moja płyta. Odnalazłam tu swoje plemię i magiczną grupę wspaniałych muzyków, którzy wzmocnili moją wiarę w fakt, że muzyka łączy nas wszystkich i jest duszą wszechświata” – mówi Artystka.

Na podstawowej wersji ‚Madame X’ znajdzie się 15 premierowych utworów, które celebrują wieloletnią relację artystki z muzyką latynoską, jak również wpływami kultur z całego świata. Gwiazda śpiewa po portugalsku, hiszpańsku i angielsku. Najjaśniejszymi punktami ‚Madame X’ są ‚Medellin’, współprodukowany przez Mirwais, utwór-hołd dla rodzinnego miasta Malumy, epickie ‚I Rise’, dancehallowe ‚Future’ z gościnnym udziałem Quavo (Migos) i współwyprodukowane przez Diplo, jak również innowacyjne w brzmieniu ‚Dark Ballet’ (również produkcja Mirwaisa).

Nagrania do ‚Madame X’ trwały 18 miesięcy i odbywały się w Portugalii, Londynie, Nowym Jorku i Los Angeles. Madonna współpracowała producencko między innymi z Mirwaisem, Mike’em Deanem i Diplo.

Czternasty album Madonny ukaże się również w wersji deluxe, na kasecie i winylu, a także w boksie.

Madonna będzie promowała swój najnowszy album serią kameralnych koncertów w wyjątkowych miejscach. ‚Madame X Tour’ rozpocznie się 12 września w Nowym Jorku. Artystka może poszczycić się najbardziej dochodową trasą wśród wokalistek – ‚Sticky & Sweet Tour’ (2008-2009) przyniosło zarobek w wysokości 408 mln dolarów.

Lista piosenek:

1. Medellín
2. Dark Ballet
3. God Control
4. Future
5. Batuka
6. Killers Who Are Partying
7. Crave
8. Crazy
9. Come Alive
10. Faz Gostoso
11. Bitch I’m Loca
12. I Don’t Search I Find
13. I Rise

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.