°C

Lubuskie stypendia dla najlepszych!

Fot. Krzysztof Kubasiewicz
 

260 uczniów z całego województwa lubuskiego otrzymało dziś stypendia naukowe z programu Lubuskie Talenty. O wsparcie mogli się starać najbardziej uzdolnieni uczniowie szkół podstawowych i liceów ogólnokształcących.

Każdy z nich będzie teraz otrzymywał od 800 do 1000 zł miesięcznie, a ich opiekunowie lub nauczyciele prowadzący dodatkowo 100 zł do pensji.
Zdobyć takie stypendium nie było łatwo, ponieważ trzeba było mieć średnią powyżej 5.00, a także mieć inne osiągnięcia naukowe, np. wygrane olimpiady czy konkursy przedmiotowe.
Mimo tak wygórowanych wymagań zainteresowanie pierwszą edycją Lubuskich Talentów było ogromne, bo do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęło ponad 800 wniosków. Najlepsi ze zgłoszonych uczniów spotkali się dziś w Filharmonii Zielonogórskiej, aby odebrać upragnione stypendium:

 

Dodajmy, że stypendia z programu Lubuskie talenty otrzymało dziś 100 uczniów szkół podstawowych i 160 licealistów. Władze województwa lubuskiego wydały na ten cel ponad 2,5 mln złotych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku