°C

LBGT schowane do szafy przed wyborami?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód

Wyrachowanie, a może pragmatyczny polityczny plan. Podczas sobotniego marszu "Polska w Europie" prominentni działacze Platformy Obywatelskiej zjednując do siebie środowiska LGBT, zapowiadają, że kwestia równych praw dla małżeństw i par homoseksualnych wróci po jesiennych wyborach, ale teraz nie chcą o tym głośno mówić, by nie drażnić elektoratu z mniejszych ośrodków.

Na tym samym marszu pojawiały się jednak deklaracje, że jeszcze przed wyborami do parlamentu temat zostanie przez Platformę podniesiony. Stoi to w sprzeczności z wcześniejszymi wypowiedziami polityków tej partii oraz tzw. „Deklaracją krakowską”, w której 16 lat temu politycy PO obiecywali bronić tradycji, rodziny i wartości chrześcijańskich.

Jednocześnie są ugrupowania, które bez względu na koniunkturę i sondaże, otwarcie mówią o prawach mniejszości seksualnych czy związkach partnerskich. One nie kryją się ze swoim programem w tej materii.

Jak oceniamy postawę partii wobec praw LGBT? Kto gra tematem? Czy w sprawach światopoglądowych mamy do czynienia z polityczną hipokryzją? Pyta Janusz Życzkowski

Od godz. 12:12 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462 a już teraz na komentarze.

📞 ⌨ Zapraszamy do komentowania i telefonowania ⤵

Opublikowany przez Radio Zachód Wtorek, 21 maja 2019

 

Jedna odpowiedź do “LBGT schowane do szafy przed wyborami?”

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.