°C

LADY GAGA – „Chromatica”

 

Szósta płyta Lady Gagi, wyczekiwana „Chromatica” już jest! Na albumie znalazły się duety z Arianą Grande, Eltonem Johnem i zespołem Blackpink. „Chromatica” została wyprodukowana przez BloodPop i Lady Gagę.

Lady Gaga opuściła Ziemię i poleciała na planetę „Chromatica”, by nagrać swoją najbardziej klubową płytę. Te 13 premierowych piosenek (są tu również trzy tzw. interval acty), to zarazem hołd dla muzyki elektro-popowej i swoista artystyczna odpowiedź na kryzys, który opanował naszą planetę. Słuchając tego obłędnie tanecznego krążka nie sposób jednak uwolnić się od skojarzenia z dźwiękami, które dwie dekady temu znalazły się na płytach „Ray Of Light” i „Music” Madonny.

achwycać może konsekwencja i dyscyplina, z jaką Lady Gaga odmienia dziś – przez wszystkie przypadki – muzykę dance. Są tu choćby nawiązania do syntetycznych brzmień rodem z lat 90., kiedy na tanecznych parkietach królowały hity grupy SNAP!, Technotronic, Culture Beat czy 2Unlimited („Alice”, „911”), ale z drugiej strony pojawiają się kawałki napompowane house’owym bitem („Free Woman”, „Sour Candy”). A gdy dorzucimy do tego ultrakobiecy power-pop („Rain On Me” w duecie z Arianą Grande), czy parkietowy disco-banger z ukrytymi elementami country („Fun Tonight”), to dostaniemy pełny obraz tej rozbuchanej brzmieniowo płyty.

Singiel „Rain on Me” okazał się najlepszym debiutem 2020 roku, docierając na szczyt Global i US Spotify Charts, jak również na #1 iTunes w 29 krajach i #1 na Apple Global Chart. Piosenka pobiła rekord, jeśli chodzi o dzienną liczbę streamów kobiecego duetu w historii Spotify. Klip do utworu przekroczył 60 mln wyświetleń.

Lista piosenek: 

  1. Chromatica I
  2. Alice
  3. Stupid Love
  4. Rain On Me (with Ariana Grande)
  5. Free Woman
  6. Fun Tonight
  7. Chromatica II
  8. 911
  9. Plastic Doll
10. Sour Candy (with Blackpink)
11. Enigma
12. Replay
13. Chromatica III
14. Sine From Above (with Elton John)
15. 1000 Doves
16. Babylon

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku