°C

Które rozwiązania Polskiego Ładu oceniamy najlepiej?

Otwarty Mikrofon
 

Niedawno ogłoszono Polski Ład - pakiet zmian, które mają stanowić odpowiedź na wyzwania, które pojawiły się w związku z pandemią. Jak wynika z sondażu United Surveys, który opublikowano w dzisiejszym "Dzienniku Gazecie Prawnej", największym poparciem w Polskim Ładzie cieszy się pakiet rozwiązań zdrowotnych, zmiany podatkowe oraz plan mieszkaniowy.

Badania profilaktyczne dla osób 40 plus i zniesienie limitów na wizyty u specjalistów popiera blisko 82 proc. badanych a plan podniesienia wydatków na zdrowie do 7 proc. PKB, poparło 77 proc. pytanych – wynika z badania. Na drugim miejscu znalazło się zwiększenie kwoty wolnej do 30 tys. zł, które cieszy się poparciem 80 proc. badanych. O 10 pkt proc. mniej popiera podwyżkę progu podatkowego do 120 tys. zł.

Na trzecim miejscu w sondażu wśród najbardziej popieranych postulatów Polskiego Ładu – propozycje mieszkaniowe cieszą się poparciem około połowy badanych.

Dziś w Otwartym Mikrofonie pytamy, które z rozwiązań planowanych w Polskim Ładzie jest pozytywnie oceniane przez Państwa? W jakich pomysłach pokładamy największą nadzieję, a które budzi nasze obawy? Pyta Marek Poniedziałek

Od godz. 12:10 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze na Facebooku i Twitterze.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku