°C

Książki na lato

RADIOWIECZÓR

Choć dla wielu lato  w tym roku inne niż poprzednich latach, to zawsze jest to dobry czas na czytanie. Od początku wakacji wybieram  książki , które rozbawią, zaskoczą, nauczą, wzruszą i  będą trzymały w napięciu do ostatniej strony. Polecane  książki  to nowości dobrze nam znanych autorów, jak i głośnych debiutantów. Dziś dla trzech/trojga słuchaczy opowieść niezwykła.

Chciałbym nigdy cię nie poznać

Powieść Wiktora Krajewskiego to niezwykle klimatyczna i intymna historia, która opowiada o miłości do Babci.  O tym, co takie uczucie daje i zabiera. O dziecięcej wrażliwości wobec świata dorosłych.

To historia relacji, która nieświadomie zostawia w nas ciche słowa, drobne gesty i sceny z codzienności, które niesiemy potem w sobie przez całe życie. Czas mija, a te ślady ma w sobie każdy z nas. Pamięć gubi tak wiele, lecz postać Babci zostaje. Więc może lepiej było jej nigdy nie poznać?

 

Poprosiłem mamę, żeby trzymała słuchawkę przy jej uchu. Mówiłem, że za nią tęsknię, że niedługo do niej przyjadę. Zapytałem, czy mnie jeszcze trochę kocha. Słyszałem, że bardzo chciała odpowiedzieć. Zniekształcone „kocham” przysporzyło jej dużo trudu. A mnie szczęścia. Pamiętam je do dziś. Bo miłość czasami może być lekko zdeformowana. (fragm.)

20.30 Rozmowa z wiktorem Krajewskim, autorem książki

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku