°C

KRÓL – „Dziękuję”

 

Szósty solowy album Króla, który dał się poznać jako artysta wydający płyty rokrocznie. Dwa tysiące dwudziesty okazał się szczególny, był to rok bez płyty Króla, jednak przyniósł on artyście nagrody takie jak Paszport Polityki czy Fryderyk a także objęcie wraz z Darią Zawiałow i Igo kierownictwa nad Orkiestrą Męskiego Grania.

Fani Króla przyzwyczaili się, że artysta stosunkowo często wydaje nowe płyty. Po debiutanckim krążku w 2014 roku, „Wij” oraz „Przez sen” ukazywały się w rocznych odstępach. Podobnie „Przewijanie na podglądzie”, a także „Nieumiarkowania” dzieliło zaledwie dwanaście miesięcy. Król mówił o tym w wywiadzie przed koncertem w Opolu w 2018 roku kiedy przyznał, że nie lubi chować nowych pomysłów do szuflady, stąd tak duża częstotliwość w publikowaniu nowych albumów.

Lista utworów:

1. Dziękuję
2. Zbyt dobrze ci idzie
3. Na zachodzie bez zmian
4. Kto jest co
5. Drgawki i skręty
6. Tak jak ty
7. Podłoga pod nami
8. Przytulę pulsującą twarz / zasłużyłem
9. Teraz możemy już
10. Nie zrobię nic
11. Taki piękny unik
12. Mywyoni
13. Kto podłożył ogień / piroman
14. Wołać mnie zaczęli
15. Zła struna
16. Pierś gorąca plecy zimne
17. Dostać za swoje
18. Nie będzie dziś Happyendu


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku