°C

Krew potrzebna od zaraz!

fot. A. Adaszyńska
 

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje o oddawanie krwi. Najbardziej potrzebna jest teraz krew grupy B minus i B plus.

Aby uzupełnić niedobory, lubuski Urząd Marszałkowski wspólnie z Centrum Krwiodawstwa zorganizował dziś w Zielonej Górze nieplanowaną wcześniej zbiórkę krwi.

Wszystko odbyło się z zachowaniem ścisłych zasad bezpieczeństwa. Potencjalnym dawcom mierzona była temperatura, wszyscy mieli maseczki i rękawiczki, a do krwiobusu wchodziło jednorazowo o wiele mniej osób, niż zazwyczaj.

Zielonogórzanie, którzy przyszli dziś pod Urząd Marszałkowski, aby oddać krew, podkreślali, że nie boją się o swoje zdrowie i chcą pomóc Centrum Krwiodawstwa w uzupełnieniu niezbędnych zapasów:

Dodajmy, że w dzisiejszej zbiórce przed Urzędem Marszałkowskim wzięło udział ponad 30 osób, którzy oddali w sumie 14 litrów krwi.

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku