°C

„Korona Podziemi”- reportaż Cezarego Galka w niedzielę po godz. 9.00.

FURTAK
 

Od ponad dwudziestu lat realizują projekt Korony Podziemi, czyli zdobycia najgłębszych studni jaskiniowych świata. Odwiedzili już czternaście z szesnastu na dziś znanych jaskiń mających powyżej 400 metrów głębokości.

W cyklu „reportaż na bis” historia Daniela Oleksego i Marcina Furtaka związanych z mającym już ponad półwieczną tradycję żagańskim speleoklubem Bobry . Tam właśnie od starszych kolegów zdobywali swoje pierwsze doświadczenia, nawiązywali przyjaźnie i pokonywali własne słabości. Dziś po przeszło 20 latach są dalej wierni swojemu klubowi, przyjaciołom i pasji, która stawia przed nimi coraz to nowe wyzwania. To nie tylko sport i wyczyn, ale po prostu wspaniały sposób na życie. Chorwacja, Serbia, Grecja, Chiny, Wietnam widziane „od dołu” są zdaniem bohaterów reportażu jeszcze piękniejsze niż te same kraje zachwalane w turystycznych przewodnikach. Jednak tylko im dane jest to coś szczególnego, czego nie zrozumie zwykły zjadacz chleba. Trzeba tam być, bać się i zachwycać, poczuć, że warto żyć – choćby dla takich chwil. Ich działalność trwa nieprzerwanie do dziś, choć z powodu koronawirusa trzeba było zmienić plany. Wakacyjny wyjazd do klubowej jaskimi w Austrii odbędzie się jesienią.

Posłuchaj reportażu.

Zdjęcia udostępnione przez Marcina Furtaka.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku